Download pink - bad influence .mp3
Download Michael Jackson-Billie jean * STÁHNOUT MP3 PŘEHRÁT | POSLAT NA MAIL
Chcete ode mě dess ? Tak v tom případě hopněte semka !

Leden 2010

Videoprogram

29. ledna 2010 v 17:08 Otázky
Ahojiček,
potřebuju helpnout ...
Potřebuji program na videa,ale skoro žádné pragramy na to neznám.
Pokud nějaké znáte,pls písněte sem,díky a papa.

Pro LaraRaider

27. ledna 2010 v 15:33
Ano,udělala jsem dess pro Lara Raider,ale aby jsem řekla,moc se mi nepovedl,a to proto že se docela pospíchala,no ale můžu jen říct "no páni HUF"nakonec se jí líbí,ale žádná sláva,kdyby někdo chtěl dess(což asi ne) tak mi to bude trvat max měsíc,jo nakonec si ten dess LaraRaider dala na tenhle blog http://petalara.blog.cz/
taky dělám dessy na obědnávku,někdo mi napíše tip na dess,jak by asi mohl vypadat,já ho strčím na blog,teda jako screen vložím na blog,a dám ho sem na obědnávku,kdo bude mít zájem,tak si ho vyzvedne,mno tot vše,no snad se mi ten příští povede více ...

Od Black Death

26. ledna 2010 v 15:29 Něco od vás
Ahooj,
dostala jsem krásnou ikonku a klikajdu,mocky se mi líbí,byla na přání,ale je to mooc hezký,ete jednou velký díky !


Wanted 2

25. ledna 2010 v 15:18 Články které jsem dala do rozcestníku
Po úspěchu prvního dílu ohlásil režisér Timur Bekmambetov, že plánuje natočit pokračování.

13. června 2009 oznámil, že přípravy začnou v červenci tohoto roku a natáčení samotné by mělo naplno vypuknout koncem podzimu či v zimě a bude probíhat ve Spojených státech, Indii a Rusku. Rozpočet by se měl vyšphat na 150 miliónů dolarů a účast prozatím přislíbili James McAvoy a Angelina Jolie, jejíž postava se tedy s největší pravděpodobností dočká vzkříšení.

Základní informace

Český název: Wanted 2 (pracovní název)
Originální název: Wanted 2
Česká premiéra: Neznámo kdy.
Natočeno: USA 2011
Režie: Timur Bekmambetov
Scénář: Evan Spiliotopoulos, Michael Brandt, Derek Haas
Hrají: James McAvoy (Wesley Gibson), Angelina Jolie (Fox)
Žánr: Akční / Krimi / Thriller

Wanted

25. ledna 2010 v 15:17 Články které jsem dala do rozcestníku
Quentin Tarantino přirovnal Noční hlídku ruského režiséra Timura Bekmambetova ke stejně přelomovému snímku, jakým byla trilogie Pán prstenů. I díky tomuto "doporučení" dostal jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti příležitost natočit svůj první hollywoodský velkofilm. A Timur do toho šlápl ve velkém stylu, když se ujal režie adaptace drsného akčního komiksu Wanted, v němž před kamerou dirigoval hvězdy svítivosti Jamese McAvoye, Angeliny Jolie a Morgana Freemana.

Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, jehož život se ocitnul v bludném kruhu formovaném každodenní rutinní a nudnou prací. Navíc mu s jeho nejlepším kamarádem utekla přítelkyně a on nemá ani špetku odvahy k tomu, aby s tím něco udělal. Všechno změní jedno setkání, během něhož se dozví, že jeho otec byl hlavou tajné organizace nájemných vrahů, která odnepaměti udržuje na světě křehkou rovnováhu podle pravidla "Zabij jednoho, zachráníš tisíce". Podle krásné Fox (Angelina Jolie), která tímhle rozhovorem Wesleymu zásadně naruší životní perspektivu, jeho otce nedávno zavraždili a on si může vybrat, zda převezme rodinnou firmu. Jak sám Wesley k vlastnímu zděšení později zjistí, talent mu rozhodně nechybí. Jak byste se rozhodli vy? Zůstali byste ovcí, nebo byste se proměnili ve vlka? Zvolili byste jistotu desetinásobku a slušné penze, nebo se stali vyděděnci schopnými vychýlit dráhu letu kulky, zabít na potkání kohokoliv nebo milovat divokou, potetovanou ženu s nejkrásnějšími rty na světě?

James McAvoy je považován za jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti, zároveň je ale známý jako člověk preferující komornější projekty (Poslední skotský král, Pokání). "Pro mě byla nabídka na hlavní roli ve Wanted příležitostí, jakých už třeba moc nebude. Na první pohled nevypadám jako typický hrdina, ale přesně to producenti chtěli. Člověka, kterému ten přerod z ovce ve vlka uvěříte," říká McAvoy, kterému navíc imponovalo obsazení rolí jeho mentorů Morganem Freemanem a Angelinou Jolie.

Wanted je jedním z největších amerických filmů, který se točil v České republice. Loni na jaře tu štáb, včetně Angeliny Jolie a Jamese McAvoye, strávil bezmála dvanáct týdnů.


Základní informace

Český název: Wanted
Originální název: Wanted
Česká premiéra: 26. června 2008 (před 578 dny)
Světová premiéra: 12. června 2008 (před 592 dny)
Natočeno: USA 2008
Režie: Timur Bekmambetov
Scénář: Chris Morgan, Michael Brandt, Derek Haas
Kamera: Mitchell Amundsen
Hudba: Danny Elfman
Hrají: James McAvoy (Wesley), Morgan Freeman (Sloan), Angelina Jolie (Fox), Terence Stamp (Pekwar), Thomas Kretschmann (Cross), Common (The Gunsmith), David O'Hara (Mr. X), Kristen Hager (Cathy), Marc Warren (Opravář), Konstantin Khabensky (Exterminator), Lorna Scott (Janice), Brian Caspe (lékárník)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 110 minut
Žánr: Akční
Distributor: Bontonfilm

Výměna

25. ledna 2010 v 15:16 Články které jsem dala do rozcestníku
Režírující Clint Eastwood si rád vybírá příběhy, které jdou až na dřeň lidských emocí. Výměna není výjimkou. Příběh ženy, jíž osud připraví řadu nesmírně těžkých životních zkoušek, je podobně výjimečný jako režisérovy předchozí a mnoha cenami ověnčené filmy Nesmiřitelní, Tajemná řeka nebo Million Dollar Baby.

Los Angeles, březen 1928. Je svěží sobotní ráno a v útulném domku na předměstí se svobodná matka Christine Collins (Angelina Jolie) před odchodem do práce loučí se svým devítiletým synem Walterem. Netuší, že ho možná vidí naposledy. Po návratu z práce totiž čelí asi největší noční můře každého rodiče - zmizení dítěte. Navzdory usilovnému pátrání státních orgánů se nepodaří zachytit jedinou stopu ztraceného chlapce. Uběhne pět měsíců a najednou, jako blesk z čistého nebe, udeří šťastná novina. Walter se našel a losangeleská policie, která si potřebuje napravit pošramocenou pověst, zaviněnou četnými skandály, ho s velkou pompou před zraky novinářů předává přešťastné matce. Moment nadšení záhy vystřídá další vlna zoufalství. Nalezený chlapec není její Walter. Policie, která nechce přijít o kladné body, ale trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter Collins a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Stejně bohorovně odmítá i evidentní důkazy svědčící ve prospěch její teorie. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci a Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná. Zatímco ona chce jen najít svého pravého syna, ti, kteří by jí měli pomáhat a chránit, dělají vše pro to, aby ji umlčeli. Třeba i navždy.

Neuvěřitelný příběh bojovnice Christine Collins spatřil světlo světa díky scenáristovi Michaelu Straczynskimu, který ho před sedmi lety objevil v archivu losangeleské radnice. "Chystali se zničit nějaké staré záznamy a nabídli mi, jestli se v nich nechci prohrabat, než skončí v peci. Když jsem narazil na záznam o jejím případu, nevěřil jsem, že se to skutečně stalo. Ta žena vytrvale kladla jednoduchou otázku - Kde je můj syn?, a málem jí rozložila policejní sbor města Los Angeles," říká Straczynski. Nabídl příběh slavným hollywoodským producentům Brianu Grazerovi a Ronu Howardovi, protože věděl, že mají slabost pro látky podle skutečných událostí, a ti ho doporučili Clintu Eastwoodovi, který s nimi tuto vášeň sdílí. "Vzal jsem si scénář do letadla a hned po přečtení jsem věděl, že to chci točit. Mám rád skutečné příběhy, zvlášť když působí neskutečně," říká slavný herecký a režisérský veterán.

Základní informace

Český název: Výměna
Originální název: Changeling, The
Česká premiéra: 8. ledna 2009 (před 382 dny)
Světová premiéra: 31. října 2008 (před 451 dny)
Natočeno: USA 2008
Režie: Clint Eastwood
Scénář: J. Michael Straczynski
Kamera: Oskar 2008 - nominace v kategorii nejlepší kamera
Tom Stern

Hudba: Clint Eastwood
Hrají: Oskar 2008 - nominace v kategorii herečka v hlavní roli
Angelina Jolie (Christine Collinsová), John Malkovich (reverend Gustav Briegleb), Jeffrey Donovan (kapitán J.J. Jones), Michael Kelly (detektiv Lester Ybarra), Colm Feore (šéf James E. Davis), Jason Butler Harner (Gordon Northcott), Amy Ryan (Carol Dexterová), Geoffrey Pierson (S.S. Hahn), Denis O'Hare (Dr. Jonathan Steele), Frank Wood (Ben Harris), Peter Gerety (Dr. Earl W. Tarr), Reed Birney (starosta Cryer), Gattlin Griffith (Walter Collins), Devon Conti (Arthur Hutchins), Eddie Alderson (Sanford Clark), George Anton (novinář), Asher Axe (David Clay), Christopher Lee Bailey (Reporter / Photographer), Gregg Binkley (Jury Foreman), Peter Breitmayer (Councilman Thorpe), Devin Brochu (Neighborhood Boy 1), Hunter Brochu (Neighborhood Boy 2), Caleb Campbell (Backup Detective), Jim Cantafio (Desk Sargent), William Charlton (Prison Guard), Jason Ciok (Joshua Bell), Ryan Cutrona (Judge), Danton Dabar (Prison Guard), Jan Devereaux (Operator), Dale Dickey (Patient roomate), Derek DuChesne (Protester), Morgan Eastwood (Young girl on scooter), Russell Edge (Reporter), Dawn Flood (Morning Nurse), Devon Gearhart (Jeffrey), Anthony Giangrande (Police Chief's Officer), Kevin Glikmann (Orderly), David Goldman (Administrator), Erica Grant (Operator), Richard Hansen (Press Photog), Roger Hewlett (Bill Morelli), Jeffrey Hutchinson (Mr. Clay), Erica Jones (malá dívka - hlas), Thomas Kijas (Young Bailiff), Richard King (Canadian Mountie), Kitty Kreidler (Woman's Temperance Worker), Jonathan Lane (Hospital Visitor), Scott Leva (Mountie), Jen Lilley (Switchboard Operator / Operator 6), Riki Lindhome (Examination Nurse), Michelle Martin (Sandy), Rachel Maxwell (Switchboard Operator / Operator 5), Michael McCafferty (Ticket Agent), Ethan McDowell (Reporter), Aighleann McKiernan (Police Secretary), Zach Mills (News Vendor), Muriel Minot (Secretary Sara), Jim Nieb (Richard Thomas), Brian Prescott (Bailiff), Kerri Randles (Operator), Maria J. Rockwell (Police Matron), Pete Rockwell (Reporter), Gabriel Schwalenstocker (James Nesbitt), Hope Shapiro (Medication Nurse), Devon Sobieray (Shock Therapy Nurse), Mary Stein (Mrs. Hutchins), Gregg Stotesbery (Reverend Briegleb Supporter), Cooper Thornton (Prison Guard), Billy Unger (plačící chlapec - hlas), Kelly Lynn Warren (Rachel Clark), Sterling Wolfe (Briegleb's Aide), Wendy Worthington (Receiving Nurse), Denise Bradley (Church Member), Jason Collett (News Reporter), Chaz Fatur (Press), Jarrod W. Robbins (Reporter), Michael Sutherland (Rev.Supporter / Church Elder), John H. Tobin (Defense council), Abigail Marie Young (svědkyně)

Přístupnost: od 15 let
Délka: 140 minut
Žánr: Mysteriózní / Drama
Distributor: Universal Pictures

Síla srdce

25. ledna 2010 v 15:13 Články které jsem dala do rozcestníku
Tu zprávu jste možná ani nezaznamenali. 23. ledna 2002 zmizel v Karáčí novinář prestižního listu Wall Street Journal Daniel Pearl. Během následujících dnů a týdnů se rojily četné spekulace o jeho osudu a stejně horečně se vedlo oficiální pátrání po stopách těch, kteří měli mít jeho zmizení na svědomí. Z malé osobní tragédie se stal velký příběh, který najednou sledoval celý svět. Síla srdce tentýž příběh vypráví z pohledu asi nejzasvěcenějšího člověka, Pearlovy těhotné manželky Marianne (Angelina Jolie).

Marianne Pearl napsala o příšerných pěti týdnech, v nichž si u ní pravidelně podávaly dveře naděje se zoufalstvím, strhující knížku (k premiéře filmu vychází prvně v českém vydání). Ta zaujala Brada Pitta natolik, že se pod její filmové zpracování rozhodl podepsat jako producent a navíc do hlavní role obsadit "svou" Angelinu. "Klíčový ale byl souhlas Marianne Pearl, protože natočit film bez její přímé podpory by nemělo smysl," dodává koproducentka Dede Gardner. Hlavní hrdinka měla také právo na volbu režiséra. Vyvoleným se nakonec stal Michael Winterbottom, který už několikrát dokázal, že podobný žánr, v němž se mísí dokumentování reality s čirou fikcí, zvládá opravdu s přehledem, ať už šlo o válečné drama z bývalé Jugoslávie Vítejte v Sarajevu nebo politické drama o vězení pro teroristy The Road to Guantanamo.

"Byl jsem v Pákistánu v roce 2001 a Daniel s Marianne tou dobou zpravodajsky pokrývali válku v Afgánistánu," vzpomíná Winterbottom. Když jsem se dozvěděl o Danielově smrti, natáčel jsem právě v Pešáváru film In this World, a byl jsem tedy prakticky v centru dění. Pak jsem si přečetl Marianinu knihu a nebylo co řešit," popisuje Winterbottom, proč na nabídku natočit film o nejtěžší etapě jejího života bez váhání kývl.

Předchozí pákistánská zkušenost se režisérovi velmi hodila, protože ve snaze natočit film co nejvěrněji musel pracovat přímo v místech, která se před pár lety stala svědky této události. Natáčení navíc neustále komplikovaly místní úřady, které se dílem bály o bezpečnost členů štábu a dílem toho, jak budou ve filmu prezentovány.

Jedinou opravdovou hereckou hvězdou Síly srdce je Angelina Jolie, pro kterou role Marianne Pearl představovala jednu z největších výzev dosavadní kariéry - nadlidsky statečná žena na pokraji nervového zhroucení, v šestém měsíci těhotenství a se silným francouzským přízvukem.

Základní informace

Český název: Síla srdce
Originální název: Mighty Heart, A
Česká premiéra: 18. října 2007 (před 830 dny)
Světová premiéra: 21. května 2007 (před 980 dny)
Natočeno: USA 2007
Režie: Michael Winterbottom
Scénář: John Orloff
Kamera: Marcel Zyskind
Hrají: Angelina Jolie (Mariane Pearlová), Archie Panjabi (Asra Q. Nomani), Will Patton (Randall Bennett), Irfan Khan (kapitán), Dan Futterman (Daniel Pearl), Christine Rose (novinářka), Jillian Armenante (Maureen Plattová), Denis O'Hare (John Bussey), Demetri Goritsas (John Skelton), Kimberly Ensey (novinářka), Jacob Gaffney (reportér), Lisa Carnahan (reportérka), Zaayan Lala, Aly Khan, Edwin Reck, Adnan Siddiqui, Azfar Ali, Sajid Hasan (Zubair), Rana Haddad (novinářka), Scott A. Stevens (reportér), Harvasp Chiniwala (Adam Pearl), Mikail Lotia (Hasan), Zachary Coffin (Matt McDowell)
Přístupnost: od 15 let
Délka: 100 minut
Žánr: Válečný / Drama
Distributor: Bontonfilm

Sedmý hřích

25. ledna 2010 v 15:08 Články které jsem dala do rozcestníku
Kuba, devatenácté století. Bohatý obchodník Luis Vargas (Antonio Banderas) hodlá upevnit své společenské postavení sňatkem s Američankou. Nehledá skutečnou lásku a dohoda je uzavřena čistě na obchodním základě. O to víc je pak překvapen, když mu do života místo prosté ženy vstoupí svůdná Julia (Angelina Jolie). Netrvá dlouho a Vargas se do ní zamiluje. Zanedlouho se objeví i tajemný a podezřívavý Walter Downs (Thomas Jane), který tvrdí, že Julia není tím, kým se být zdá. Vargas sice zpočátku odmítá uvěřit, ale když manželka zmizí i s jeho penězi, rozhodne se zjistit, jak se věci doopravdy mají. Vydává se na pouť temnou stránou vášně, která jej může zavést až do pekel...

Základní informace

Český název: Sedmý hřích
Originální název: Original Sin
Česká premiéra: 30. května 2002 (před 2797 dny)
Natočeno: Francie / USA 2001
Režie: Michael Cristofer
Scénář: Michael Cristofer (podle knihy Cornella Woolricha)
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: Terence Blanchard
Hrají: Antonio Banderas (Luis Antonio Vargas), Angelina Jolie (Julia Russellová/Bonny Castleová), Thomas Jane (Billy/Walter Downs/Mefisto), Jack Thompson (Alan Jordan), Gregory Itzin (plukovník Worth), Allison Mackie (Augusta Jordanová)
Přístupnost: od 15 let
Délka: 116 minut
Žánr: Thriller / Erotický / Psychologický / Drama

Příběh žraloka

25. ledna 2010 v 15:07 Články které jsem dala do rozcestníku
Podmořský svět zažívá velký otřes, když je jednoho nalezen mrtvý syn žraločího mafiánského bosse Dona Lina a na místě i rybí mladíček Oscar. Jelikož Oscar patří mezi snílky s velkýma očima a má hodně dobrou vyřídilku, této svízelné situace využije ve svůj prospěch - a skutečně se vydává za nebezpečného zabijáka. Nejprve se dočká slávy a uznání, ovšem záhy pro něj tato lež začne mít vážné následky. Přece jen, v moři to chodí tak, že malé ryby by měly mít před těmi velkými minimálně respekt…

Animovaná rodinná komedie, v níž mořské havěti v originále propůjčila hlas celá řada zářivých hvězd, vznikla v produkci studia Dreamworks.

Základní informace

Český název: Příběh žraloka
Originální název: Shark Tale
Česká premiéra: 14. října 2004 (před 1929 dny)
Natočeno: USA 2004
Režie: Bibo Bergeron, Vicky Jenson, Rob Letterman
Scénář: Rob Letterman, Damian Shannon, Mark Swift, Michael J. Wilson
Hudba: Hans Zimmer, Ryeland Allison
Hrají: Will Smith (Oskar), Robert De Niro (Don Lino), Renée Zellweger (Angie), Angelina Jolie (Lola), Jack Black (Lenny), Martin Scorsese (Sykes), Peter Falk (Don Brizzi), Vincent Pastore (Luca)
Přístupnost: přístupný
Délka: 86 minut
Žánr: Animovaný / Komedie / Rodinný
Distributor: Bontonfilm

Narušení

25. ledna 2010 v 15:06 Články které jsem dala do rozcestníku
Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků - zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje "nerozpoznatelné narušení osobnosti", "projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot"- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet - pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila - k sobě samé.

Základní informace

Český název: Narušení
Originální název: Girl, Interrupted
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Natočeno: Německo / USA 1999
Režie: James Mangold
Scénář: Susanna Kaysen
Kamera: Jack N. Green
Hudba: Mychael Danna
Hrají: Winona Ryder (Susanna Kaysenová),
Angelina Jolie (Lisa), Clea DuVall (Georgina), Brittany Murphy (Daisy), Elisabeth Moss (Polly), Jared Leto (Tobias Jacob), Jeffrey Tambor (doktor Potts), Vanessa Redgrave (doktorka Wicková), Whoopi Goldberg (sestra Valerie), Angela Bettis, Joanna Kerns, Mary Kay Place, Ray Baker, Kadee Strickland, Kurtwood Smith, Henry Alex Rubin

Délka: 127 minut
Žánr: Drama

Mr. and Mrs. Smith

25. ledna 2010 v 15:04 Články které jsem dala do rozcestníku
John a Jane Smithovi tvoří obyčejný manželský pár s obyčejným životem a obyčejnými starostmi. Každý z nich ale skrývá doslova vražedné tajemství: Oba jsou ve skutečnosti dobře placenými a velmi výkonnými zabijáky, pracujícími pro konkurenční organizace.

Oživení jejich nudného manželského svazku přijde až s novým úkolem od jejich zaměstnavatelů - zabít svého životního partnera. Výsledkem je velkolepá akční podívaná, během níž oba uplatní své výjimečné schopnosti a jejich manželský svazek projde rozhodující zkouškou.

Brad Pitt a Angelina Jolie se představí v hlavní roli sexy akčního filmu MR. & MRS. SMITH, který je plný špičkové akce, nejmodernějších speciálních efektů a neuvěřitelných kaskadérských kousků. Zároveň je také komediálním příběhem o neobyčejných lidech s obyčejnými problémy.

MR. AND MRS. SMITH je příběhem o nebezpečí, sexu a vzájemném nepochopení," říká Akiva Goldsman, producent filmu. "Na rozdíl od většiny tradičních romantických komedií v něm ale máme spoustu akce a explozí. Akce je ale až ve druhém plánu - nejdůležitější jsou postavy. Film vypráví příběh manželů, kteří jsou tlačeni k tomu, aby se navzájem ulovili a zabili - to je po dlouhých letech jediná věc, která je donutí věnovat si navzájem trochu pozornosti. Když se o sobě dozví pravdu, znovu se do sebe zamilují", dodává producent.

"Film obsahuje dramatické scény, které se týkají partnerských vztahů, ale také obří akční a bojové sekvence, jež posouvají hranice kinematografie. A v neposlední řadě v něm najdete spoustu humoru. Vše je skvěle vyvážené a působí to jako skutečný život, respektive manželství," říká Angelina Jolie, krásnější polovička zabijáckého tandemu.

Základní informace

Český název: Mr. and Mrs. Smith
Originální název: Mr. And Mrs. Smith
Česká premiéra: 11. srpna 2005 (před 1628 dny)
Světová premiéra: 10. června 2005 (před 1690 dny)
Natočeno: USA 2005
Režie: Doug Liman
Scénář: Simon Kinberg
Kamera: Bojan Bazelli
Hudba: John Powell
Hrají: Brad Pitt (John Smith), Angelina Jolie (Jane Smith), Vince Vaughn (Eddie), Adam Brody (Benjamin Danz), Keith David (Father), Jennifer Morrison (Jade)
Délka: 120 minut
Žánr: akční
Distributor: BontonfilmSběratelé kostí

25. ledna 2010 v 15:03 Články které jsem dala do rozcestníku
Co znamenají komplikované a záhadné symboly, které nechává masový vrah vedle zohavených těl svých obětí? Obyčejná newyorská policistka Amelia Donaghyová (Angelina Jolie) si na dalším místě činu počíná tak šikovně, že je přidělena k ruce prvotřídního detektiva Lincolna Rhymea (Denzel Washington). Autor slavné knihy o ohledávání místa činu byl špičkovým vyšetřovatelem, ale následkem tragické nehody ochrnul na celé tělo. Bývalí kolegové používají jeho prvotřídní analytické schopnosti pouze v nejnutnějších případech. A přesně takový právě nastal, protože na rafinovanou hru zvráceného psychopata jsou obyčejní newyorští detektivové krátcí. Lincoln a Amelia spolu vytvoří nesourodý, ale překvapivě efektivní vyšetřovací tým, který začne masovému vrahovi brzy šlapat na paty...

Základní informace

Český název: Sběratel kostí
Originální název: Bone Collector, The
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Natočeno: USA 1999
Režie: Phillip Noyce
Scénář: Jeremy Iacone
Kamera: Dean Semler
Hudba: Craig Armstrong
Hrají: Angelina Jolie (Amelia Donaghyová), Denzel Washington (Lincoln Rhyme), Queen Latifah (Thelma), Michael Rooker (kapitán Howard Cheney), Luis Guzman, Leland Orser (Richard Thompson), Bobby Cannavale, Ed O'Neill, Olivia Birkelund, Larry Day, Fulvio Cecere (forensní kriminalista)
Délka: 118 minut
Žánr: thriller

LaraCroft-Tomb Raider:Kolébka života

25. ledna 2010 v 15:02 Články které jsem dala do rozcestníku
Ve svém prvním filmovém dobrodružství bojovala Lara Croft o magický Trojúhelník světa, jehož dvě části byly ukryty na dvou různých, tisíce kilometrů vzdálených místech, aby zachránila neměnný chod času této planety. Ani tentokrát není sexuálně přitažlivá superhrdinka postavena před snadný úkol. V nitru Afriky, v místě zvaném Kolébka života, je ukryta Pandořina skříňka, skrývající nejtemnější síly ďábla, které kdy lidstvo poznalo. Světově proslulá archeoložka Lara Croft (Angelina Jolie) je jediná, kdo může, díky svým znalostem a fyzickým předpokladům, skříňku najít dříve, než padne do rukou nositeli Nobelovy ceny, vědci Dr. Jonathanu Reissovi (Ciarán Hinds). Reiss, ji chce využít k získání neomezené vlády nad světem. Proto musí být zastaven za každou cenu. A je to právě Lara Croft, kdo může rozhodnout o zachováním života tak, jak ho známe.

Režiséra Simona Westa vystřídal tentokrát zkušený Jan De Bont, tvůrce akčních snímků Nebezpečná rychlost či Twister. Pro Angelinu Jolie (držitelku Oscara za vedlejší ženskou roli ve filmu Narušení)je Lara zřejmě osudovou rolí. Sama o tom říká : "Lara Croft byla a je pro mne jako herečku opravdovou výzvou. Je totiž netypickou hrdinkou. Proto jsem uvítala možnost zahrát si ji znovu a hledat v její postavě nové možnosti a dimenze".

Základní informace

Český název: Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života
Originální název: Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
Česká premiéra: 21. srpna 2003 (před 2349 dny)
Světová premiéra: 21. července 2003 (před 2380 dny)
Natočeno: USA / Německo / Japonsko / Velká Británie 2003
Režie: Jan de Bont
Scénář: Steven E. de Souza, James V. Hart
Kamera: David Tattersall
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Angelina Jolie (Lara Croft), Gerard Butler (Terry Sheridan), Chris Barrie (Hillary), Noah Taylor (Bryce), Ciarán Hinds, Robert Cavanah, Til Schweiger, Djimon Hounsou, Simon Yam
Přístupnost: přístupný
Délka: 117 minut
Žánr: Akční / Drama / Dobrodružný
Distributor: BontonfilmLara Croft-Tomb Raider

25. ledna 2010 v 15:01 Články které jsem dala do rozcestníku
Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak.

Poprvé v historii filmu ožívá na plátně nejpopulárnější postava počítačových her.

Základní informace

Český název: Lara Croft - Tomb Raider
Originální název: Lara Croft: Tomb Raider
Česká premiéra: 23. srpna 2001 (před 3077 dny)
Světová premiéra: 11. června 2001 (před 3150 dny)
Natočeno: Německo / Japonsko / Velká Británie / USA 2001
Režie: Simon West
Scénář: Sara B. Cooper, Mike Werb
Kamera: Peter Menzies Jr.
Hudba: Fatboy Slim
Hrají: Angelina Jolie (Lara Croft), Jon Voight (lord Croft), Iain Glen (Manfred Powell), Noah Taylor (Bryce), Daniel Craig (Alex West), Richard Johnson, Chris Barrie, Olegar Fedoro
Přístupnost: přístupný
Délka: 101 minut
Žánr: Akční / Fantasy / Dobrodružný
Distributor: BontonfilmKauza CIA

25. ledna 2010 v 14:58 Články které jsem dala do rozcestníku
James Wilson ze CIA a jeho tým vyšetřují, zda někdo vyzradil tajemný plán jejich blížící se invaze Rusům. Obezřetně procházejí krok za krokem všechny možnosti, kdo by mohl být špionem.
Na začátku vyšetřování Jamese navštíví Philip Allen, inspektor CIA, začne Jamesovi vyhrožovat, že toto je jeho velký průšvih. Allen předpovídá zřejmého důsledku (nukleární války s Ruskem) James oponuje, že je ještě čas na odvolání, Allen však tvrdí, že na to je již příliš pozdě. Modli se k Bohu...
Jamesova práce a vlastně celý Jamesův život je v sázce, Invaze se nezdařila. James se setká se společníkem Samem Papi-chem. Toto je však konec přátelství mezi nimi. James musí zjistit v zájmu své práce, svého života, své rodiny a své země, kdo poskytl Rusům výstrahu. James varuje svého syna, Jamese Jr, také člena CIA, aby se měl na pozoru. Ten s lehkou arogancí tvrdí, že nemá, co skrývat.

1939,
Jamesova studia na Yale. Na škole byl zvláštní student Richard Hayes, vůdce tajemné skupiny Skull and Bones (Lebek a kostí).
Všechny jejich členové se zavázali, že si lehnou nazí do krypty a nikomu nepoví ani slovo. James, i se svým nejlepším přítelem Johnem Russelem, se do této skupiny zapojí také a nesou si s sebou velké tajemství. Na škole se James zamiluje do Laury, která ho naučila číst ze rtů nadání, které skvěle posloužilo Jamesovi v jeho budoucí kariéře. A naučí se používat správné řečnické umění na hodinách poezie se svým profesorem Dr. Fredericksem.
Jamesovi cesty se však s Laurou rozcházejí v momentě, kdy se James rozhodne vzít si Clover, sestru Johna, potom co po prvním večeru otěhotní. Toto rozhodnutí ho tíží celý život, jeho srdce stále patří pouze Lauře

1940.
James, John Russel, a Hayes pracují všichni pro Zahraniční zpravodajskou službu se sídlem v Londýně, kde se James dozvěděl, že profesor Fredericks byl ve skutečnosti zvěd pro stejnou agenturu.
Jamesovi se narodí syn, kterého nevidí po celé čtyři roky. Když pak volá postupem doby domů, zjistí, že James Jr. není schopen rozpoznat jeho hlas a Clover právě šla s někým ven. James neunese své zoufalství a stráví noc s Hannah, která mu připomene JEHO Lauru.
James se po válce vrací domu ke svým nyní velmi vzdáleným bližním, manželce a synovi. John Russel se během války stal reportérem MIA, ale nyní se také vrací domů s nečekaným překvapením, ruskou nevěstou. Čas plyne jeho syn dospívá jeho přítel John Russel opouští svou rodinuvěci se dějí za pochodu dějin. Kdo bude odhalen ze špionáže v Bay of Pigsvšichni jsou podezřelí, nikdo není před nikým v bezpečí. Potvrdí zrada Jamesovi obavy?

Zajímavostí tohoto snímku je ten fakt, že na plátna se po dlouhých osmi letech vrací Joe Pesci

Základní informace

Český název: Kauza CIA
Originální název: Good Shepherd, The
Česká premiéra: 1. listopadu 2007 (před 816 dny)
Světová premiéra: 21. prosince 2006 (před 1131 dny)
Natočeno: USA 2006
Režie: Robert De Niro
Scénář: Eric Roth
Kamera: Robert Richardson
Hudba: Marcelo Zarvos, Bruce Fowler
Hrají: Robert De Niro (Bill Sullivan), Matt Damon (James Wilson), Angelina Jolie (Clover Wilson), Joe Pesci (Joseph Palmi), Alec Baldwin (Sam Murach), Billy Crudup (Kim Philby), Lee Pace (Richard Hayes), Timothy Hutton (Thomas Wilson), Henry Gummer (loďmistr)
Přístupnost: od 15 let
Délka: 165 minut
Žánr: Mysteriózní / Romantický / Drama / Thriller
Distributor: IntersonicGia (TV)

25. ledna 2010 v 14:57 Články které jsem dala do rozcestníku
Jedni ji milovali, druzí zatracovali. Neušla však pozornosti nikoho. Supermodelka Gia Marie Curangi začínala jako osobitá, avšak, mírně řečeno, neposlušná kráska. Kariéra mladé rebelky strmě stoupala a přibývající poblouznění ze slávy a peněz si vyžádalo svou první daň. Těžkou drogovou závislostí její tragédie jen začala... Pozoruhodný životní příběh podle skutečné události.

Základní informace

Český název: Gia (TV)
Originální název: Gia
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Světová premiéra: 31. ledna 1998 (před 4377 dny)
Natočeno: USA 1998
Režie: Michael Cristofer
Scénář: Michael Cristofer, Jay McInerney
Kamera: Rodrigo Garcia
Hudba: Terence Blanchard
Hrají: Angelina Jolie (Gia Marie Carangiová), Elizabeth Mitchell (Linda), Eric Michael Cole (T.J.), Kylie Travis (Stephanie), Louis Giambalvo (Joseph Carangi), John Considine (Bruce Cooper), Scott Cohen (Mike Mansfield), Faye Dunaway (Wilhelmina Cooperová), Joe Basile (Tony), Rick Batalla (Phillipe), Lombardo Boyar, Jullian Dulce Vida, Brian Donovan, Mila Kunis (Gia v 11 letech), Allison Mackie, Adina Porter, Sam Pancake, John-Clay Scott, Jason Stuart, Audrey Wasilewski, Jennie Vaughn, Rebecca Chaney
Délka: 120 minut
Žánr: Drama
Distributor: Home Box Office Home Video (HBO)

Alexandr veliký

25. ledna 2010 v 14:55 Články které jsem dala do rozcestníku
"Velkovýpravný film Olivera Stona."

Mistr provokace Oliver Stone přichází po dlouhé odmlce s žánrem, do jehož vod zatím nikdy nevkročil - s historickým velkofilmem mapujícím život skutečné osobnosti. Jak se můžete přesvědčit i ze statistik o pár řádků níže, velké úspěchy s ním ovšem nesklízí. A to ani divácké, ani mezi kritiky.

Velkolepá historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, odvážného a neúprosného dobyvatele, Alexandra Velikého, který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Minulost a přítomnost se střetává v mozaice triumfů i porážek, ve kterých se promítají vzpomínky z dětství i Alexandrův vzestup k moci. Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život. Od dospívání, které bylo naplněno sny o slávě a dobrodružství, až po jeho osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči - mocný král a královna předurčili svého syna jako následníka trůnu za každou cenu, až po chvíle, kdy vyburcoval své společníky i vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Film je kronikou Alexandra Velikého a jeho cesty stát se žijící legendou, muže, který byl hnán myšlenkou, že moc je sílou osudu.

V hlavních rolích hvězdy Colin Farrell, Anthony Hopkins a Angelina Jolieová a hudba Vangelise.

Základní informace

Český název: Alexandr Veliký
Originální název: Alexander
Česká premiéra: 13. ledna 2005 (před 1838 dny)
Natočeno: USA 2004
Režie: Oliver Stone
Scénář: Oliver Stone
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: Vangelis
Hrají: Colin Farrell (Alexandr), Angelina Jolie (Olympias), Val Kilmer (Filip), Anthony Hopkins (starý Ptolemaios), Jared Leto (Héfaistión), Rosario Dawson (Róxana), Gary Stretch (Kleitos), Jonathan Rhys Meyers (Kassandros), Nick Dunning (Attalus)
Délka: 141 minut
Žánr: akční / dobrodužný / válečný / drama
Distributor: SPI